C1825C472MGRACTU
DigiKey Part Number
399-C1825C472MGRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1825C472MGRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1825C472MGRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C472MGRACTU
Description
CAP CER 4700PF 2KV X7R 1825
Detailed Description
4700 pF ±20% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
EDA/CAD Models
C1825C472MGRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)