C1825C105K5RACTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
C1825C105K5RACTM
DigiKey Part Number
399-C1825C105K5RACTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C105K5RACTM
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)