C1812X751K5TACTU
DigiKey Part Number
399-C1812X751K5TACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812X751K5TACTU
Description
CAP CER 1812 750PF 50VDC X8G
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
750 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8G 1812 (4532 Metric)
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)