C1812X332F5HACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
3300 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor X8R 1812 (4532 Metric)
C1812X332F5HACTU
DigiKey Part Number
399-C1812X332F5HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812X332F5HACTU
Description
CAP CER 1812 3.3NF 50V ULTRA STA
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1812X332F5HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)