C1812N184K5XSH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.18 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
C1812N184K5XSH
DigiKey Part Number
CDR34BX184AKUS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812N184K5XSH
Description
CAP CER 0.18UF 50V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1812N184K5XSH Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)