C1812C822KGRACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C822KGRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C822KGRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C822KGRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C822KGRACTU
Description
CAP CER 8200PF 2KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8200 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C822KGRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)