C1812C751G1TACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1812C751G1TACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C751G1TACAUTO
Description
CAP CER 1812 750PF 100VDC X8G
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
750 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor X8G 1812 (4532 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)