C1812C681KHRACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
680 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
C1812C681KHRACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C681KHRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C681KHRACTU
Description
CAP CER 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C681KHRACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)