C1812C561JGGACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C561JGGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C561JGGACTU
Description
CAP CER 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
560 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C561JGGACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)