C1812C471K1HACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C471K1HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C471K1HACTU
Description
CAP CER 470PF 100V X8R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C471K1HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)