C1812C392KZRAC
DigiKey Part Number
399-C1812C392KZRAC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C392KZRAC
Description
3900PF 2500V
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±10% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)