C1812C274M5RALTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.27 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
C1812C274M5RALTM
DigiKey Part Number
399-C1812C274M5RALTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C274M5RALTM
Description
.270UF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)