C1812C270KGRACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 1.440
Datasheet
KYOCERA AVX
In Stock: 294
27 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
C1812C270KGRACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C270KGRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C270KGRACTU
Description
CAP CER 27PF 2KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1812C270KGRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)