C1812C223F3JACAUTO
DigiKey Part Number
C1812C223F3JACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C223F3JACAUTO
Description
CAP CER 0.022UF 25V U2J 1812
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±1% 25V Ceramic Capacitor U2J 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C223F3JACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low Dissipation Factor
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)