C1812C181JDGAC
DigiKey Part Number
399-C1812C181JDGAC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C181JDGAC
Description
180.PF 1000V
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)