C1812C154K5TACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.15 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8G 1812 (4532 Metric)
C1812C154K5TACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C154K5TACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C154K5TACTU
Description
CAP CER 1812 150NF 50VDC X8G
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Low ESL, High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)