C1812C122G5HACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C122G5HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C122G5HACTU
Description
CAP CER 1200PF 50V X8R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1200 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor X8R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C122G5HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)