C1812C101KHGACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C101KHGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C101KHGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C101KHGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C101KHGACTU
Description
CAP CER 100PF 3KV C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C101KHGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)