C1808C470FHGACTU
DigiKey Part Number
399-16550-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16550-1-ND - Cut Tape (CT)
399-16550-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1808C470FHGACTU
Description
CAP CER 47PF 3KV NP0 1808
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±1% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1808C470FHGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.069" (1.75mm)