C1808C152KGRACTU
DigiKey Part Number
399-C1808C152KGRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1808C152KGRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1808C152KGRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1808C152KGRACTU
Description
CAP CER 1500PF 2KV X7R 1808
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
EDA/CAD Models
C1808C152KGRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.085" (2.15mm)