C1805C103K1RACTU
DigiKey Part Number
399-C1805C103K1RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1805C103K1RACTU
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 1805
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1805 (4512 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1805C103K1RACTU Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1805 (4512 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.050" W (4.50mm x 1.27mm)