C1210X752K8HACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
7500 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
C1210X752K8HACTU
DigiKey Part Number
399-C1210X752K8HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X752K8HACTU
Description
CAP CER 1210 7.5NF 10V ULTRA STA
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210X752K8HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)