C1210X620J4TACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
62 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor X8G 1210 (3225 Metric)
C1210X620J4TACTU
DigiKey Part Number
399-C1210X620J4TACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X620J4TACTU
Description
CAP CER 1210 62PF 16VDC X8G 5%
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)