C1210X511M3TACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1210X511M3TACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X511M3TACAUTO
Description
CAP CER 1210 510PF 25VDC X8G
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
510 pF ±20% 25V Ceramic Capacitor X8G 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)