C1210X511F1TACTU
DigiKey Part Number
399-C1210X511F1TACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X511F1TACTU
Description
CAP CER 1210 510PF 100VDC X8G
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
510 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor X8G 1210 (3225 Metric)
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)