C1210X392KGRACTU
DigiKey Part Number
399-C1210X392KGRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X392KGRACTU
Description
CAP CER 1210 FF
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210X392KGRACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.091" (2.30mm)