C1210X362F3TACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
3600 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor X8G 1210 (3225 Metric)
C1210X362F3TACTU
DigiKey Part Number
399-C1210X362F3TACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X362F3TACTU
Description
CAP CER 1210 3.6NF 25VDC X8G
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)