C1210X332KGRACTU is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 2.231
Datasheet
3300 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210X332KGRACTU
DigiKey Part Number
399-C1210X332KGRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210X332KGRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210X332KGRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X332KGRACTU
Description
CAP CER 3300PF 2KV X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1210X332KGRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)