C1210X271K3HACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
270 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
C1210X271K3HACTU
DigiKey Part Number
399-C1210X271K3HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X271K3HACTU
Description
CAP CER 1210 270PF 25V ULTRA STA
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210X271K3HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)