C1210X154G8HACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
0.15 µF ±2% 10V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
C1210X154G8HACTU
DigiKey Part Number
399-C1210X154G8HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X154G8HACTU
Description
CAP CER 1210 150NF 10V ULTRA STA
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210X154G8HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.069" (1.75mm)