C1210X106M3RACTU
DigiKey Part Number
399-C1210X106M3RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210X106M3RACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210X106M3RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X106M3RACTU
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210X106M3RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)