C1210X103KARACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
10000 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210 (3225 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C1210X103KARACTU
DigiKey Part Number
399-10014-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X103KARACTU
Description
CAP CER 10000PF 250V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210X103KARACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)