C1210T471J2GCL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
470 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
C1210T471J2GCL
DigiKey Part Number
399-C1210T471J2GCL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210T471J2GCL
Description
470.PF 200V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
COTS
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)