C1210C822F5GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 3.010
Datasheet
8200 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
C1210C822F5GACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C822F5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C822F5GACTU
Description
CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210C822F5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)