C1210C752G8HACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C752G8HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C752G8HACTU
Description
CAP CER 7500PF 10V X8R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7500 pF ±2% 10V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210C752G8HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)