C1210C751J5TACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
750 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X8G 1210 (3225 Metric)
C1210C751J5TACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C751J5TACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C751J5TACTU
Description
CAP CER 1210 750PF 50VDC X8G
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Low ESL, High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)