C1210C681F8TACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
680 pF ±1% 10V Ceramic Capacitor X8G 1210 (3225 Metric)
C1210C681F8TACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C681F8TACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C681F8TACTU
Description
CAP CER 1210 680PF 10VDC X8G
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)