C1210C472K4TACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
4700 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X8G 1210 (3225 Metric)
C1210C472K4TACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C472K4TACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C472K4TACTU
Description
CAP CER 1210 4.7NF 16VDC X8G
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)