C1210C335M3PACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 23
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 3.008
Datasheet
In Stock: 0
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
TDK
TDK
3.3 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
C1210C335M3PACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C335M3PACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C335M3PACTU
Description
CAP CER 3.3UF 25V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210C335M3PACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)