C1210C334KARACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C334KARACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C334KARACTU
Description
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210C334KARACTU Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)