C1210C330F1HACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C330F1HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C330F1HACTU
Description
CAP CER 33PF 100V X8R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210C330F1HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)