C1210C183J3GAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.018 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
C1210C183J3GAC
DigiKey Part Number
399-C1210C183J3GAC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C183J3GAC
Description
CAP CER 0.018UF 25V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)