C1210C181J4HACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C181J4HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C181J4HACTU
Description
CAP CER 180PF 16V X8R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210C181J4HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)