C1210C106M6PACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C106M6PACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210C106M6PACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210C106M6PACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C106M6PACTU
Description
CAP CER 10UF 35V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210C106M6PACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)