C1210C104F5JACAUTO
DigiKey Part Number
C1210C104F5JACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C104F5JACAUTO
Description
CAP CER 0.1UF 50V U2J 1210
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±1% 50V Ceramic Capacitor U2J 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210C104F5JACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low Dissipation Factor
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)