C1206X680F1TACTU
DigiKey Part Number
399-C1206X680F1TACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X680F1TACTU
Description
CAP CER 1206 68PF 100VDC X8G
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor X8G 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)