C1206X473F4HACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.047 µF ±1% 16V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
C1206X473F4HACTU
DigiKey Part Number
399-C1206X473F4HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X473F4HACTU
Description
CAP CER 1206 47NF 16V ULTRA STAB
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206X473F4HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)