C1206X333M5RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 1.611
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Knowles Syfer
0.033 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206X333M5RACTU
DigiKey Part Number
399-C1206X333M5RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X333M5RACTU
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X333M5RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)