C1206X333KMRECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.033 µF ±10% 63V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C1206X333KMRECTU
DigiKey Part Number
399-C1206X333KMRECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X333KMRECTU
Description
CAP CER 1206 33NF 63V X7R 10%
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X333KMRECTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)