C1206X333FMGECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.033 µF ±1% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206X333FMGECTU
DigiKey Part Number
399-C1206X333FMGECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X333FMGECTU
Description
CAP CER 1206 33NF 63V C0G 1%
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X333FMGECTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)